Можеше да има титулата, но … Еве зошто Меган Маркл и принцот Хари НЕ ДОЗВОЛИЈА нивниот син да стане гроф

27 октомври, 2021
328520_profimedia0634278821_ff

Принцот Хари и Меган Маркл одлучија нивниот син Арчи да не ја земе титулата што му беше наменета. Додека некои се согласуваат со нивните причини, други мислат дека тоа е арогантен став.

Во јавноста со години на големо се зборува за кралските титули на Арчи, а од неодамна и Лилибет, децата на принцот Хари и Меган Маркл. Откако се роди Арчи во 2018 година, па и сега, неколку месеци откако се роди неговата сестра, интересот за децата на кралското семејство опаѓа, а особено е интересно прашањето за нивните (непостоечки) титули.

<p>Princ Hari i Megan Markl odlučili su da njihov sin Arči ne ponese titulu koja mu je bila namenjena. Dok se neki slažu s njihovim razlozima, drugi misle da je u pitanju arogantan stav.</p>

Кога Меган го роди Арчи, се шпекулираше и се претпоставуваше дека ќе ја добие титулата принц, но тоа не се случи. Самата Меган поттикна гласини дека тоа има врска со „бојата на кожата на момчето“, во интервјуто што и го даде на Опра Винфри на почетокот на годината, иако палатата остро ги отфрли тие наводи.

– Нема врска со бојата на кожата. Според кралскиот протокол што го воведе кралот Џорџ Петти, титулата принц или принцеза можат да ја добијат само оние кои се во редот на наследството – изјавил за US Weekly извор близок до кралското семејство.

Меѓутоа, деновиве за ова зборува и кралскиот биограф и семеен експерт Ендрју Мортон.

<p>Princ Hari i Megan Markl odlučili su da njihov sin Arči ne ponese titulu koja mu je bila namenjena. Dok se neki slažu s njihovim razlozima, drugi misle da je u pitanju arogantan stav.</p>

Тој рече дека Меган и Хари одлучиле Арчи да не преземе никаква титула. Двојката можела да ја избере почесната титула Ерл од Дамбертон за својот син, на што не се согласиле. Имено, тие се откажале од страв да не го исмеваат момчето. Зборот dumb (Dumbarton) на англиски значи „глупав“, што на родителите не им се допаднало, па се откажале од оваа титула за нивниот син, откри Мортон.

Дали ставот на популарната двојка е исправен или арогантен?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris