НАЈЕДНОСТАВЕН НАЧИН ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА МАСНОТИИТЕ ОД СТОМАКОТ! Само променете ги овие три навики и до лето ќе имате совршено рамен стомак!

6 мај, 2021
310037_diejta_f

Нутриционистите велат дека маснотиите во стомакот е најтешко да се отстранат. Не може да се намалат ниту со тренинзи, туку само со правилна исхрана и правилен избор на храна

Ако се борите со вишок тежина во стомакот, можеби правите некои од овие грешки. Променете ги денес и до лето ќе имате совршено рамен стомак.

Грешка број еден – Внесувате премногу шеќер

Знаеме дека за многумина откажувањето од слатките е вистинска болка, но тоа е првиот чекор ако сакате витка фигура. Шеќерот не е лош ако не се претера, а има неколку поздрави опции кои ќе ја задоволат дневната потреба за слатки и нема да остават никакви последици на оваа линија.

Користете стевија или цимет наместо бел шеќер, а наместо пекарски производи и колачи, јадете темно чоколадо.

Грешка број два – Не внесувате доволно пробиотици

Здравата цревна микрофлора е клучна за добар метаболизам, но и за спречување на надуеност. За правилно функционирање на дебелото црево, најважни се пробиотиците. Тие се полни со добри бактерии, му помагаат на нашиот имунолошки систем, но исто така играат важна улога во слабеењето и одржувањето на телесната тежина.

Зголемете го внесот на јогурт и кефир, е советот на нутриционист.

Грешка број три – Избегнувате протеини

Месото, млечните производи и јајцата мора да бидат задолжителен дел од исхраната доколку сакате да ја доведете линијата до совршенство. Ни даваат доволна доза на енергија, нè прават сити и спречуваат ненадејни напади на глад, што на крајот резултира со помала тежина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris