Наједноставната салата која ќе ви го подобри апетитот: Црвен кромид, краставица + патлиџан даваат совршена комбинација на вкусови

10 октомври, 2021
329267_salata-shutterstock-77669293_ff (1)

Не ви се потребни кулинарски вештини за да подготвите салата што ќе ви го отвори апетитот.

Состојки:

главица црвен кромид
2 розови домати
една краставица
масло
оцет
морска сол

Подготовка:

Прво излупете ја краставицата и излупете го кромидот. Потоа, поделете го црвениот кромид на два дела и исечете го на мали парчиња. Ставете го во тавата и додадете масло и оцет.

Промешајте го кромидот, маслото и оцетот, а потоа додадете морска сол. Кога се е убаво споено, потребно е да додадете ситно исечкана краставица, а потоа и домат.

Кога ќе измешате се, оставете ја салатата во фрижидер кратко време, по што е подготвена за јадење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris