Најсексипилната баба на светот ја откри тајната на нејзиниот младешки изглед!

23 февруари, 2021
untitled-design_QU0gP41

Џина Стјуарт од Австралија ги израдува следбениците на социјалните мрежи со својот младешки изглед, а сега откри и како успева да изгледа толку добро иако има 50 години, а веќе е баба.

Многумина ја прашуваат која е тајната на нејзиниот изглед, а таа секогаш одговара дека здравата исхрана е исто толку важна како и здравиот ум.

-Јас навистина верувам дека тој дух е посилен од материјата. Најдобар совет е да се обидете да бидете смирени. Знам кои се моите извори на стрес и се обидувам да го намалам нивното влијание врз мене што е можно повеќе. Ако се најдам презаситена од ситуацијата или доживеам стрес, наоѓам тивко место во себе и ги полнам батериите пред да продолжам понатаму – објасни таа.

Џина, која има над 300.000 следбеници на Инстаграм, верува во моќта на позитивно размислување и елиминирање на негативноста во животот. Покрај тоа што размислува позитивно, оваа баба пешачи редовно, пие многу вода и се обидува да се храни здраво.

-Живеам во близина на плажа и сакам да одам боса покрај морето секој ден. Правам 10 000 чекори на ден, а тоа ми помага да го задржам доброто расположение. Пијам многу вода и јадам антиоксиданси. Боровинките се моето омилено овошје, рече таа.


Таа го прослави својот 50-ти роденден во луксузно одморалиште, но гледаше и што јадеше за време на прославата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris