НАЈСКАПОТО КАФЕ ВО СВЕТОТ Не можете ни да замислите како се „прави“, ќе останете без зборови кога ќе дознаете!

17 февруари, 2021
u_1000x0

Вредноста на ова кафе е дека со минување низ цревниот тракт на птицата, зрната кафе се малку променети, така што неговата арома е пријатна и не е горчлива како класичното кафе.

Кафе од Jacаку птица (загрозен вид птици што личат на фазан) е еден од најретките и најскапи видови на кафе во Светот. Направено е од кафе, кое птиците го внесуваат, варат и лачат

Сакаме да кажеме дека ова скапо кафе во Светот е создадено од птицата Jacаку што јаде зрна од кафе, а потоа не варено го остава во природата заедно со изметот.

Луѓето го собираат овој измет во дождовните шуми на Бразил, потоа се мие и суши, а потоа се пече, а од него се создава бренд наречен Jacu кафе.

Вредноста на ова кафе е дека минувајќи низ цревниот тракт на птицата, зрната кафе се малку променети, така што неговата арома е пријатна и не е горчлива како класичното кафе.

Собирањето измет на Jacаку птица е само почеток на многу макотрпен процес. Зрната кафе направени од птицата Jacаку мора рачно да се отстранат од изметот, да се измијат и да се отстрани лушпата од заштитните мембрани.

Токму оваа макотрпна работа го прави кафето од птица Jacаку многу поскапо од другите видови кафе

На пример, кафето Jacаку во Велика Британија чини околу илјада седумстотини евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris