НЕ СТЕ ЕДИНСТВЕНИ: СИТЕ парови минуваат низ овие фази на љубовта!

12 октомври, 2021
Screenshot_3

Запомнете само едно – мора да ги поминете сите овие фази во една врска, и само најсилната љубов ќе ги надмине сите пречки и ситуации.

1. Довербата лесно се крши

Основата на секоја врска е довербата, а таа понекогаш изгледа многу цврста. Но, тоа е опасно чувство бидејќи всушност е многу кревко и кршливо, затоа секогаш треба да работите на стекнување доверба.

2. Понекогаш ќе ви биде здодевно кога сте заедно

Невозможно е да се очекува партнерите да прават сѐ заедно и да уживаат во тоа цело време. Досадните моменти се неизбежни и тоа е во ред. Нема потреба да поставувате недостижни цели.

3. Не секогаш ќе се согласувате

Исто така, апсолутен договор при донесување на секоја одлука нема да се случи. Важно е да најдете компромис и да не се карате.

4. Бракот и децата се голем предизвик

Некои парови мислат дека нивниот брак или деца ќе ја зајакнат нивната врска, но тие не треба да размислуваат така. Имено, бракот и децата можат да бидат голем предизвик, па затоа е важно да ја донесете таа одлука од вистинските причини.

5. Нема секогаш да бидете привлечни еден за друг

Почетокот на секоја врска е многу страстен. Но, таа страст се намалува со текот на времето и вашиот љубовен живот станува помирен. Ова понекогаш може да биде проблем, но не треба да очајувате бидејќи тоа е ситуација која може да се реши.

6. Понекогаш ќе бидете осамени

Од време на време ќе се чувствувате како никој да не се грижи за вас и како никој да не ве разбира. Не треба да се грижите затоа што секој човек понекогаш се чувствува така.

7. Повремено ќе бидете во дилема

„Дали треба да раскинеме? или „Дали можам да бидам посреќна со некој друг?“ова се само некои од неизбежните прашања во секоја врска, без разлика колку сте среќни. Но, не грижете се, таквите чудни мисли се всушност занемарливи.

8. Понекогаш ќе ја изгубите поврзаноста

Понекогаш чувствувате дека вие, вашата душа и срце сте поврзани со вашиот партнер. Но, понекогаш се чини дека таа поврзаност исчезнува. Ваквите чувства се сосема нормални и не им даваат премногу значење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris