Не сте сигурни дали сте аматер или експерт во креветот? – Овие седум знаци покажуваат дека сте одлични љубовници!

10 ноември, 2021
Ljubavni-par-5-1536x1024

Дали некогаш сте се запрашале каква оценка од 1 до 10 заслужувате за вашите вештини во креветот?

Да бидеме искрени, дури и ако мислите дека сте чиста „десетка“, вашиот партнер може да не се согласи.
Сепак, за да се реши оваа дилема, експертите издвојуваат 7 знаци кои покажуваат дека сте одлични во сексот.

Чувствувате дека сте поврзани со вашиот партнер
Одличниот секс не е само физичко искуство, а она што го прави фантастичен е чувството на поврзаност помеѓу две лица. За да бидете мајстор во креветот, прво мора да ја разберете важноста на поврзувањето со вашиот партнер и да научите да ја совладувате оваа техника.

Самоуверени сте
Кога имате самодоверба тоа покажува дека сте добри во она што го правите, а истото важи и за сексот. Но, тоа не значи само дека сте сигурни во себе и во својата сексуална техника, туку и дека се чувствувате добро заради вашиот изглед.

Добриот љубовник не е оној кој е опседнат со себе и е исклучен од целото искуство, туку е во состојба да се препушти и да се „изгуби“ во чувството на уживање со својата партнерка.

Отворени сте за промена
Се разбира, сите имаме работи што ги сакаме, но и работи коишто сепак не би ги пробале.

Добриот љубовник е креативен и секогаш подготвен за промени. Вашиот мозок е многу важен кога станува збор за добар секс, па искористете го за да пронајдете нова возбудлива работа за вас и вашиот партнер.

Го слушате партнерот
Лошиот љубовник е често себичен и затоа слушањето на партнерот е клучно за незаборавен секс. Без комуникација не можете да бидете добар љубовник, па затоа бидете внимателни и дарежливи.

Не брзате
Ако честопати премногу брзате со акцијата и се обидувате да завршите што е можно побрзо, ова е знак дека мора да поработите на тоа.

Важно е да забавите, да обрнувате внимание на секој детал и да бидете многу темелни.

Му се радувате на сексот
Ако сте расположени за секс кога партнерот или партнерката ве заведува, а често и вие сте иницијаторот, тоа се знаци дека сте на вистинскиот пат.

Сакате игри во кревет
Ако сакате да бидете голем љубовник, уживајте во сексот и разните игри.

На крајот на краиштата, сексот е игра за возрасни, па така секоја нова игра ќе биде вовед во уште поголемо задоволство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris