НЕКОЛКУ НАЧИНИ ДА ГО ОБУЧИТЕ СОПРУГОТ да направите се што е во домот како тим: Без дискусија ќе ви помогне во сè!

10 февруари, 2021
241525_shutterstock-1721660407_ls

Писателката Чауни Брузи и нејзиниот сопруг имаат четири деца, нивниот живот е брз и исполнет со обврски.

Сега оваа авторка на книгата „Ситни сини линии: Повторно враќање на вашиот живот, подготвување за вашето бебе и движење напред во верата во непланирана бременост“ за mbg, откри како успева да ги натера нејзиниот сопруг да направат сè како тим.

Еве пет начини како да го „натерате“ вашиот сопруг да ви помогне:

Имплементација на визуелни сигнали

Мојот сопруг има неверојатна моќ да работи во ѓубре, сè додека не направи мала кула. Не знам како го прави тоа, но тој не сака да го исфрли ѓубрето и само турка нови работи внатре и ја става кофата под мијалникот за да се бори против него. Ме полудува.


Колку само го молев да го извади ѓубрето, но тоа никогаш не се случи.

Еден ден зедов канта за отпадоци полна со ѓубре и ја оставив пред гаражата за да мора да ја помести за да може да стигне до неговиот автомобил и да оди на работа.

Не сме кажале ниту еден збор за тоа, а сега тој редовно го вади ѓубрето.

Користење на секс

Се шегувам, нема жена што го прави ова за да манипулира со нејзиниот сопруг.

Сакав да започнам со вежбање и не сакав да станам во три наутро за да стигнам таму.

Секој пат пред вечера правам краток тренинг. На почетокот, постојано го прашував дали е добро, а потоа во еден момент стана нормално и сега пред вечера вежбам, а сопругот подготвува вечера за целото семејство.

Храна како награда

Можеби случајно ги направив неговите омилени колачиња во средината на неделата, а можеби и ги направив затоа што миеше садови.

Никогаш нема да му признаам, но сега го гледам како почесто миесадови.

izbacivanje smeća

Обратна психологија

Сопрузите често сакаат да ги задоволуваат своите жени само за да го одржат мирот во куќата.

Поточно, кога ќе праша што треба да јадеме, му велам дека ќе јадеме што сака.

„Не е важно, што и да посакаш – е одговорот што редовно го добивам после тоа.

Не велам дека ќе работи за секого, но работи за мене.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris