НЕРВОЗАТА И ГЛАВОБОЛКИТЕ НЕ ВИ БЕГААТ! 5 хороскопски знаци кои најмногу страдаат поради промената на времето, а еве како да си помогнете во тие моменти

21 мај, 2021
glava

Ако сте родени во овие знаци, еве како да си помогнете кога ќе ве „нападне“ метеоролопатијата!

Ако имате главоболка или се чувствувате како да ве „погодил брз воз“ кога времето ќе се промени, можеби страдате од метеоролопатија. Одредени хороскопски знаци се поподложни од другите, а овие пет се најтешко погодени!

Овен

Овенот е изложен на најголем ризик од метеоролопатија, а поради неговата природна склоност кон главоболки и мигрена, може да смета дека преодниот период ќе му направи „пекол“! Добрата вест е дека вежбањето може да му помогне на Овенот да се ослободи од непријатните симптоми, затоа фрлете се на вежбање или дури и на прошетка, ќе уживате!

Бик

Биковите се склони кон болка во вратот и рамото, главоболките не ги „фаќаат“ толку многу, но можат да се појават за време на периоди на нестабилни временски услови. Истегнувањето ќе му помогне на бикот, но и на вниманието при избор на позиција за спиење!

Близнаци

Клучно е Близнаците да се грижат за својата исхрана во овој период, бидејќи тие често знаат да го занемарат тој дел од грижата за себе. Кога станува збор за метеоролошките симптоми, Близнаците можат да „сметаат“ на болки во зглобовите и грбот.

Лав

Инаку огнени и полни со самодоверба, на Лавовите ќе им биде тешко да ги издржат периодите на нестабилно време, што може да предизвика промени во расположението, па дури и симптоми на депресија. Избегнете прекумерен стрес ако сте родени во овој знак, бидејќи ги влошува симптомите на метеоролопатија.

Стрелец

Стрелците честопати се многу физички активни, поради што лесно можат да си помогнат во моментите кога метеоролопатијата ги напаѓа. Главоболки, мигрена или вкочанетост на грбот се симптоми на кои треба да обрнете внимание.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris