Нешто поразлично: Пробајте ја питата со месо, прелиена со пиво и крем (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

21 јануари, 2021
misi

Состојки:

 1. 1 кромид
 2. 500 гр мелено месо
 3. 500 гр кора за пита
 4. 4 јајца
 5. 200 мл павлака
 6. 250 мл пиво
 7. 100 гр сирење
 8. 100 гр крем
 9. 50 мл масло
 10. сол и бибер
 11. пушена пиперка

Подготовка:

Исечкајте го лукот, а потоа додадете го месото и оставете го да врие заедно околу 15 минути. Додадете пушена пиперка и сирење, сол и црн пипер.
Корите се редат во подмачкана тава. Ставете три кори, истурете масло помеѓу секоја, потоа филот, потоа три кори и фил повторно и повторете ја постапката уште еднаш. Завршете со три кори.
Исечете ја питата на коцки и прелијте ја со мешавина од павлака, јајца, пиво и сол. На секое парче додадете малку крем, а потоа печете околу 40 минути, на 200 степени, додека не порумени.

За полесна подготовка, погледнете го видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber