Никого не можете да натерате да ве САКА: Три важни лекции за љубовта кои треба да ги научите на ВРЕМЕ

15 октомври, 2021
Screenshot_2

Љубовта нѐ заслепува, па некои важни лекции не успеваме да научиме. Но, животот е прекраток за да се сопнуваме постојано на истиот камен.

Овие три лекции за љубовта многу жени ги учат предоцна, а некои и никогаш…

1. Никого не можете да натерате да ве сака

Сѐ што можеш да направиш е да сакаш. Сѐ останато зависи од другата личност. Колку и да се трудите да ја сакате и да се грижите за другата личност, тоа нема да предизвика исти емоции кај неа. Поентата е да бидеме најдобра верзија од себе, за да може да понудиме максимални причини да нѐ сакаат.

2. Човекот дава љубов онака како знае, а не како вие очекувате

Секој ги изразува своите емоции на свој начин. Не можете никому да кажете како треба да ве сака. Љубовта е одраз на човековата душа. Научете да ја прифаќате љубовта онаква каква што е. Ценете го тоа и бидете благодарни.

3. Безусловната љубов не важи само за другите, туку и кон себе

Знаеме да сакаме под одредени услови, знаеме и да осудуваме и критикуваме. Но, ако престанеме со ова, можеби ќе осетиме вистинска љубов. Мора да почнете од себе: научете да се сакате себеси во било кој облик, а потоа и другите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris