Никој не знае каде е и што се случи со неа? ЕНИГМА ЗА НУЛТА ПАЦИЕНТОТ ОД КОВИД за која потрагата трае една година

19 јануари, 2021
1610970719_Depositphotos_357533760_s-2019

Хуанг Јанинг работеше на Институтот за вирусологија во Вухан и беше наведен како нулта пациент во извештаите на Интернет што беа широко споделени во Кина во првите недели од избувнувањето, минатиот февруари. Наводното откритие создало директна врска помеѓу пандемијата и лабораторијата за која постои сомневање дека случајно го ослободил вирусот, извршувајќи експерименти врз коронавируси кај лилјаците.

Извештаите не кажуваат кога Хуанг се заразила со вирусот или дали преживеала. Сепак, извештаите ја поддржуваат позицијата на американскиот Стејт департмент дека таа била прва од неколкуте истражувачи на контроверзниот институт, кои се разболеле со ковид-19 есента 2019 година, пред официјално да се потврди постоењето на новиот вид корона.

Кинеската влада и претставниците на лабораторијата брзо успеаја да ги демантираат извештаите во тоа време и ги отстранија од Интернет, тврдејќи дека Хуанг е безбедна и здрава некаде во Кина. Наводната порака на Хуанг тогаш се појави на апликацијата „WeChat“, што е кинески еквивалент на „WhatsApp“, во која им рече на своите колеги и професори од Институтот дека е жива, инсистирајќи на тоа дека извештаите се лажни. Ако забележите каква било е-пошта во врска со гласините за Ковид, кажете дека не е вистина – беше напишано во пораката.

Нејзиниот поранешен шеф, професорот Веи Хонг Пинг, тогаш тврдеше дека го напуштила институтот во 2015 година и му се јавила на телефон за да ги демантира извештаите. Еден ден подоцна, кинеската новинска агенција изнесе нејасно тврдење дека разговарала со својот нов работодавач, без да наведува детали.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber