НОВА ЗАГАТКА ГО ЗБУНИ ИНТЕРНЕТОТ: Ќе ве полуди, но ќе ја решат само најпаметните и најупорните!

13 ноември, 2021
mozgalica

Можете ли да ја решите загатката која кружи на социјалните мрежи?

Решавањето загатки е одличен начин да го вежбате мозокот, логиката, но и да се забавувате!

Една одлична задача кружи на Интернет, а таа е дел од популарниот тест за интелигенција, па велат дека само најпаметните можат да го решат. Пробајте и вие!

Недела

Понеделник

Вторник

Среда

Четврток

Петок

Сабота

Кој ден доаѓа три дена по денот што доаѓа два дена по денот што доаѓа веднаш по денот што е два дена по понеделник?

Обидете се да си ја поедноставите оваа загатка со одење наназад, почнувајќи од понеделник, а еве го точното решение и објаснување.

Два дена по понеделник доаѓа среда. Денот што доаѓа веднаш по среда е четврток, а два дена по четврток е сабота. Три дена по саботата доаѓа вторник. Значи, точниот одговор е вторник!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber