НУМЕРОЛОГИЈАТА ЌЕ ВИ ЈА ОТКРИЕ ВАШАТА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА: Пресметајте го вашиот ЗАЕДНИЧКИ БРОЈ и откријте што ве чека во ВРСКАТА

20 јануари, 2021
621849_155827-00-2x_ls

Броевите имаат многу симболично значење, а нумеролозите истакнуваат дека вашиот биоритмички број значително влијае на сите аспекти на животот, особено на loveубовта.

Проверете што ви кажуваат бројките!

Броевите имаат многу симболично значење, а нумеролозите истакнуваат дека вашиот биоритмички број значително влијае на сите аспекти на животот, особено на љубовта.

А, ако сакате да проверите дали вашата врска има иднина, доволно е да го пресметате вашиот партнер и вашиот заеднички биоритмички број.

Постапката е следна: прво го пресметувате вашиот број на биоритам – на пример, родени сте на 25 јуни, значи 2 + 5 + 6 = 13. Тогаш сведувате сè на едноцифрен број: 1 + 3 = 4, и тоа е вашиот биоритмички број.

Применете ја истата постапка за вашиот партнер, проследена со синастрија, односно додавање и намалување на вашите броеви: на пример, вашиот број е 4, а вашиот партнер 8, значи: 4 + 8 = 12, и на крај 1 + 2 = 3, тоа е вашиот заеднички биоритмички број.

А ова се карактеристиките на вашиот заеднички број:

2

Ова е врска во која еден од партнерите ќе биде блокиран и искористен против неговата волја на некој начин. Во овој поглед – лидерот е секогаш избран.

3

Многу емотивна врска, полна со страст, љубов и сензибилитет. Тука партнерите ги исполнуваат нивните емотивни очекувања. Тоа обично ја одржува врската засекогаш.

4

Тешка врска. Ова е многу подобра комбинација за деловна соработка. Во оваа врска има многу препреки и потешкотии, кои е тешко да се надминат. Кога емоциите ќе стивнат, тука е меѓусебна вина и обвинување, а потоа следува раскинување.

5

Успешна комбинација. Започнува и продолжува со пријателски однос, со многу слобода за двајцата партнери. Овој број им дава одлични можности и ако партнерите работат на врската – врската сигурно ќе преживее.

6

Врската е предодредена да заврши со брак и може да биде многу функционална и успешна. Ова е основа на семејството – и малкумина можат да влијаат на развојот на оваа врска.

7

Во овој поглед, партнерите треба да бидат внимателни едни на други. Врската може да биде духовно добра, но во исто време и многу тешка и оптоварена. Тешкотиите што доаѓаат се посесивност, jeубомора и сомневање / недоверба. Тешко е да се одржи комбинацијата.

8

Мирна и хармонична врска – но без многу страст. Финансиски стабилна врска. Оваа комбинација носи смиреност кај двајцата партнери. Во случај на привремено исклучување, врската секогаш се обновува.

9

Карманска врска што треба да се помине. Партнерите мораа да се сретнат и да се обединат за да можат да поминат дел од животот заедно. Честопати, ова не се врски што траат вечно, но тие се еден вид лекции што треба да ги поминете и да научите нешто важно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber