Огнен Здравкоски го истетовира ликот на починатиот Џорлев: „Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене“ (фото)

18 февруари, 2021
оо

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина на 1-ви јануари.

Неговото семејство, пријатели, колеги…не престануваат да тагуваат по загубата на маестро Џорлев.

Неговиот внук, пејачот Огнен Здравкоски на социјалните мрежи постојано истакнува колку му недостига неговиот идол, неговата поддршка, неговиот вујко.

Тој често знае  знае да сподели заеднички фотографии и да му посвети емотивна порака

Огнен сега отиде чекор понатаму односно на својата рака го истетовира ликот на Џорлев. На својот „Интстаграм“, Здравкоки ја покажа тетоважата, а во описот на објавата напиша:

описот на објавата напиша:

„Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене… До следно видување!!!“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ОГНЕН ЗДРАВКОСКИ

Џорлев беше еден од најпознатите виолинисти, почитуван меѓу колегите од музичката фела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris