Традиционален руски пијалок кој ја уништува короната и грипот за пет минути и е направен од 7 состојки!

18 февруари, 2021
445001243.jpg_400x0-1

Земете една лажичка на ден, секогаш во приближно исто време, пред или после јадење!

Во последно време, некои природни лекови се најдоа во насловните страници како докажани лекови во борбата против короната. Но, не сите препарати кои наводно ја лекуваат короната.

Сепак, оној што најдолговечните луѓе на Кавказ редовно го користат за добро здравје, се покажа како моќен заштитник од вирусни инфекции. Тоа е руски традиционален еликсир за зајакнување на имунитетот.

Потребни ви се 7 состојки, кои се мед, јаболков оцет, лук, маслиново масло, зелен чај, бибер и природна смола.

Познато е дека природниот мед е традиционален лек против кашлица и воспаление на грлото, ја подобрува крвната слика.

Антиоксидансите во зелениот чај се неколку десетици пати поефикасни од витамините Ц и Е.Црниот пипер има малку калории, а неговата потрошувачка го зголемува внесувањето на минерали и корисни фитонутриенти и може да го намали ризикот од разни болести.

Состојки:

  • 6 лажици ситно сецкан лук
  • 6 лажици маслиново масло
  • 10 лажици мед од природна ливада
  • 100 милилитри сварен зелен чај
  • лажичка мелен пипер
  • лажичка природна смола
  • две лажички јаболков оцет

Подготовка:

Прво, пржете го лукот во маслиново масло една минута. Додадете ги сите други состојки и измешајте сè на тивок оган пет минути. Тргнете го од оган и оставете да се излади, па истурете во стаклена тегла, затворете го со капак и ставете го во фрижидер.

Земете една кафена лажичка на ден, секогаш во приближно исто време, пред или после јадење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris