Доколку имате мрсна кожа на лицето, испробајте ја оваа маска: Хидрира длабоко, матира и го изедначува тенот!

18 февруари, 2021
242257_shutterstock-571568611_ls

Оваа домашна маска е спас за луѓето со мрсна кожа!

Мрсната кожа на лицето е естетски проблем што мачи голем број жени. Мрсната кожа е резултат на зголемено лачење на себум од лојните жлезди, а добрата вест е што оваа состојба може да се контролира со редовна употреба на соодветни маски.

Иако ниту една жена не сака кога нивната кожа „сјае“, факт е дека луѓето со мрсна кожа подоцна добиваат брчки и последиците од стареењето се јавуваат многу подоцна отколку кај луѓето со сува кожа.

Ако спаѓате во оваа група на жени, тогаш пробајте ја оваа маска за лице:

За подготовка ќе ви бидат потребни следниве состојки:

  • Сок од половина лимон
  • 4 лажички зелена глина
  • 1 лажичка розова вода

Подготовка: Измешајте лимонска глина, а потоа додадете вода од роза. Нанесете ја маската на чисто лице и оставете ја да делува додека не се стврдне маската. Потоа исплакнете со млака вода.

Лимонот и глината ја матираат кожата и го регулираат лачењето на себум, а розовата вода е таму за длабоко да хидрира.

Можете да ја користите маската еднаш или двапати неделно. По секоја употреба, лачењето на себум треба постепено да се намалува

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris