ОТКРИТИЕ НА ВЕКОТ: Новооткриени пирамиди и напредна технологија се скриени во Бермудскиот триаголник, а сега се јасни и мистериозните исчезнувања

29 април, 2021
shutterstock_1899526066_1000x0

Дали е ова веста што сите ја чекаа во врска со Бермудскиот триаголник? Според океанографот, технологијата што се распаѓа во океанот во Бермудскиот триаголник е нешто невообичаена и веројатно не потекнува од Земјата.

Исто така познат како „Ѓаволски триаголник“, Бермудскиот триаголник е дефиниран со точки во Бермуда, Флорида и Порторико. Се протега на помалку од илјада милји од двете страни. Триаголникот не постои според морнарицата на САД и Советот на САД не го признава тоа име како „географско име“.

Изнесени се многу теории за да се објаснат извонредните мистерии на исчезнати авиони и бродови: вонземјани, остатоци од кристали во Атлантида, луѓе со антигравитационо оружје или вртлози.

Чудни магнетни полиња и емисии на метан од дното на океанот се омилените меѓу техничките. Времето (бури, урагани, цунами, земјотреси, бранови, струи) и други природни и човечки причини се омилени кај скептичните истражувачи.

Дали е можно овој замислен триаголник да е доказ за вонземска активност?

Едно е сигурно: во минатиот век, Бермудскиот триаголник „проголта“ бродови и авиони (од кои повеќето никогаш не биле пронајдени, тие едноставно исчезнале) и е одговорен за стотици животи.

Откриени се две џиновски пирамиди направени од дебело стакло во центарот на Бермудскиот триаголник.

Технологијата пронајдена под огромниот океан е мистерија на модерната наука. Аномалните структури лоцирани на длабочина од 2.000 метри беа идентификувани од страна на д-р Мејер, германски океанограф и неговиот тим, со употреба на опрема за сонаториум.

Мејер цврсто верува дека откривањето тајни и чудни пирамидални структури во центарот на триаголникот може да ги расветли мистериозните исчезнувања на бродовите и авионите поврзани со Бермудскиот триаголник.

Неколку македонски медиуми ја пренесоа сензационалната вест дека е пронајдена огромна стаклена пирамида во областа на Бермудскиот триаголник, на областа на Членот на времето, кој одекна на вестите.

Според извештаите, бројот на мистерии околу пирамидите е нешто на што никој не успеал да одговори. За пирамидите се вели дека се наоѓаат на длабочина од околу 2 километри, и се изработени од некакво стакло, што може да биде една од главните причини зошто областа имала аномално исчезнување.

Се вели дека американските океанографи откриле аномални структури пред повеќе од 20 години, заклучувајќи дека површината на конструкциите е рамна, што сугерира дека тие се направени од некаков вид стакло.

Наводните пирамиди, кои никој не бил во можност да ги фотографира, би биле три пати поголеми од Големата пирамида во Гиза. Претпоставуваме дека на крајот, на читателот останува да верува или да не верува во такви мистериозни откритија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris