Отстранете ги непријатните мириси од домот со помош на ориз и есенцијално масло

1 ноември, 2021
Screenshot_1

Овој метод е подобар избор отколку да купувате освежувачи за ормани полни со хемикалии

Есенцијалното масло може да го ставите во стаклена тегла со ориз, така што просторот секогаш ќе мириса пријатно.

Доколку сакате да ги неутрализирате непријатните мириси или да го спречите нивниот изглед, ставете сад со ориз во шкафот или фиоките во кој сте го ставиле омиленото есенцијално масло.

Најефективно во отстранувањето на смрдеата е маслото од лимонова трева, а ако сакате само вашиот шкаф да мириса суптилно, тогаш посегнете по есенцијалното масло од рузмарин или лаванда.

Овој метод е подобар избор отколку да купувате мириси за плакари полни со хемикалии. Кога ќе забележите дека мирисот е послаб, само протресете ја теглата. Во зависност од количината на влага во просторијата, оризот ќе испушта мирис помеѓу четири и шест месеци.

Еве како да го направите освежувачот:

Ставете чаша до две ориз во тегла.

Додадете десет до дваесет капки есенцијално масло.

Затворете и добро протресете за да го распоредите маслото рамномерно врз зрната.

Извадете го капакот, а потоа покријте ја теглата со газа и прицврстете ја со ластик или стегач за коса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris