Ова е НОВОТО ХИТ КАФЕ што го запали Инстаграм: Комбинацијата изгледа чудно, но луѓето велат дека е ИДЕАЛНО ЗА ТОПЛИТЕ ДЕНОВИ

16 април, 2021
sJfk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTWpjN01EQV8vMGRmOGM0NDliOWQxMDUyYmRkOWYwZDBjMTU5NDlhZWQucG5nkZMCzQKeAIEAAQ

Инстаграм е преплавен со овој нов вид кафе што ќе доминира летово.

На почетокот на пандемијата, кафето Далгона се истакна како посебен хит, а сега Инстаграм е луд по тоник кафето.

РЕЦЕПТ ЗА ТОНИК КАФЕТО:

Состојки:

170 мл тоник

60 мл разладено кафе

Мраз

Додатоци по желба: исцеден портокал или грејпфрут, цимет, мед, јаворов сируп, виски или дури и џин.

Подготовка:

Кај подготовката, најважен е редоследот – прво тоникот се става во чашата. Потоа наполнете ја чашата до врвот со мраз па полека додавајте го кафето во тенок млаз. После тоа, ако сакате, можете да ставите и некој додаток.

Таа е една од најпопуларните варијанти за подготовка на овој пијалок, а другите варијанти можете да ги видите на Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris