Ова растение го отстранува целулитот и стриите! Ја обновува кожата, а потребни се ТРИ СОСТОЈКИ!

14 јануари, 2021
celulit (1)

Најголемиот непријател на секоја жена е целулитот и стриите! Целулитот е акумулирана вода, маснотии и клеточен отпад. Најчеста причина за целулит е нездравата исхрана како мрсна и пржена храна, слатки, алкохол, пушење, но и генетика, бавен метаболизам, хормонални нарушувања и недостаток на активност.

Ако сакате значително да ја намалите видливоста на целулитот и стриите, можете да пробате природен препарат што ќе го направите сами. Инаку, кога станува збор за целулит, имајте во предвид дека е потребно многу упорност и многу време за да добиете видливи резултати.

Подготовката, која е многу ефикасна, можете да ја направите дома, а се состои од рузмарин и алкохол. Сепак, ве советуваме да се консултирате со лекар пред да го користите производот.

Потребни состојки: 1 гранче свеж рузмарин, лисја и цвеќиња, медицински алкохол (за рани – 96%), стаклена тегла. Подготовка: Во тегла, исечете го рузмаринот на помали парчиња. Истурете рузмарин со алкохол до врвот и добро затворете ја теглата. Оставете на темно место 15 (или повеќе) дена. После 15 дена, процедете ја смесата и чувајте ја на темно место. Користете ја смесата на местата каде се појавиле целулит или стрии, со нежно масирање и на тој начин ќе ја омекнете видливата кора. Оваа мешавина може да помогне и при болка или грчеви во нозете и проширени вени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris