ОВА САКАВТЕ ДА ГО ЗНАЕТЕ: Еве зошто ја губиме желбата за секс

24 април, 2021
01-This-Scientific-Study-Could-Rock-Your-Sexual-World-In-The-Best-Possible-Way_SexMusic_75990909_puhhha

1. Кои се најчестите причини за губење на сексуалната желба кај жените?

Кога станува збор за дамите, расправиите и конфликтите со партнерот се главните причини за губење на желбата. Со нив, сексуалноста во голема мера се одвива во главата. Ако тие сè уште се справуваат со проблеми во нивните умови, не можат да бидат отворени за еротски игри.

2. Дали ова значи дека на жените им треба целосна хармонија?

Во принцип, да. Може да се каже дека кај приближно 70% од жените кои не чувствуваат потреба за секс, нешто не е во ред со врската.

3. Дали сексуалната желба опаѓа како што старееме?

И да и не. Студиите покажуваат дека должината на врската игра поголема улога. Ова всушност значи дека и жените постари од 50 години со нов партнер можат да уживаат во креветот.

4. Што може да ја намали желбата за секс кај млади жени?

Контрацептивните таблети. Некои хормони негативно влијаат на нивото на машките хормони. Ова доведува до намалување на сексуалната желба. Во такви ситуации, апчињата треба да се менуваат.

5. Зошто толку многу жени имаат проблем да достигнат оргазам?

Најчести причини за такви ситуации се менталната состојба и конфликтите со партнерот. Органските причини поретко се одговорни за ваквите проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris