ОВА СЕ ЧЕКА ШЕСТ ГОДИНИ! Во неколку секунди, Адел ги воодушеви фановите со својот камбек сингл: „Ова ќе биде хит на годината!“ (ВИДЕО)

7 октомври, 2021
Adele_Live_2016_tour-660x450

Адел, светски познатата пејачка, објави тизер за новата песна Easy on Me – која официјално треба да излезе на 15 -ти октомври.

Нејзините обожаватели го чекаа ова долго време, уште од 2015 година, а откако Адел побрза на нејзината веб -страница да ги смени сликите на социјалните мрежи со симболичен натпис „30“ – на многумина им стана јасно за што станува збор.

Досега, таа има издадено албуми наречени „19“. „21“ и „25“, па се чини дека ова ќе биде нејзиниот нов албум.

А за оние кои се прашуваат зошто токму вака – тоа е бројот на години што ги имаше Адел кога се разведе од поранешниот сопруг Симон Конецки.

За два часа, повеќе од 2 и пол милиони луѓе го прегледаа тејзерот само на Инстаграм.

„Таа дојде да го сруши интернетот“, „Интернационален крик“, „Ова е секако најдобрата песна што сум ја слушнала“, „Едвај чекам“, беа само некои од коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris