Оваа посластица ќе ви пружи вистинско задоволство: Кокосовите штангли ќе станат највкусното нешто што сте го пробале

16 септември, 2021
194383_profimedia0345527461_ff

Одвојте малку време и подгответе слатки што сите ќе ги обожаваат

Ако сте љубители на кокос и неговиот раскошен вкус, тогаш оваа посластица е совршена за вашата трпеза.

Состојки:

200 гр кокос

400 гр кристален шеќер

11 лажици вода

1 маргарин

200 гр мелени бисквити

100 гр чоколадо

Подготовка:

– Ставете вода и шеќер на оган да зовријат. Кога ќе се стопи шеќерот, потребно е да се додаде маргарин, потоа бисквити и кокос. Кога масата ќе се соедини, истурете ја на послужавник и обликувајте по желба. Потоа треба да подготвите глазура од 50 гр маргарин и 100 гр чоколадо што ќе ги стопите заедно на тивок оган. Потоа прелијте преку колачот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris