Пита со боровинки од готова кора: Сочна и крцкава! (РЕЦЕПТ)

20 јануари, 2021
239771_img-9872_ls

Состојки: 5 јајца 120 гр шеќер 1 ванилин шеќер 400мл јогурт 100мл масло , прашок за пециво

Состојки за полнење: 400гр боровинки 1 ванилин шеќер 2 лажици кристален шеќер 9 лажици мелени бисквити 4 лажици гриз 500гр кора

Подготовка: Измешајте ги состојките за фил. Во боровинките додадете ванилин шеќер, шеќер, бисквити и гриз. Ставете го филот на три кори, а потоа додадете го филот од боровинка и завиткајте во ролна. Продолжете со процесот додека го имате материјалот. Печете на 180 степени 30-35 минути. Намачкајте со сируп од боровинка и шеќер во прав. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber