План за исхрана без гладување: Како да изгледате како Наташа Беквалац?

28 септември, 2021
67417_natasa-bekvalac-dusan-petrovic-2_f

Изгледот на Наташа Беквалац често е предмет на коментар, а покрај бројните комплименти што ги доби пејачката, тука е и познатото прашање – како ѝ оди од рака тоа?

Покрај напорните тренинзи што редовно ги практикува, водечката тајна на нејзиниот изглед е специјалното мени на Наташа Беквалац, која јаде според принципите на диетата Аткинсон, која неодамна стана се попопуларна во светот на исхраната.


Менито на Наташа Беквалац ги вклучува сите видови месо, освен свинско масно, млечни производи со најнизок можен процент на јаглехидрати, зеленчук, јајца, како и јаткасти плодови (грст дневно).

За време на оваа диета потребно е да внесувате најмалку 2 и пол литри вода дневно.


Она од што пејачката се уште се откажува се тестото, оризот, грашокот, гравот, тестенините и сите други извори на јаглехидрати.

Мора да избегнувате јаглехидрати шест дена во неделата, додека тие се дозволени на седмиот ден, освен слатки.

Тоа е план за исхрана кој ефикасно ги топи маснотиите, и ако вие, како пејачката, ги комбинирате со активни тренинзи за да ја зачувате мускулната маса, можете да изгубите дури десет килограми за еден месец.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris