ПОЧИНА 72-ГОДИШНИОТ СОПРУГ НА ТОМ ФОРД: „Тоа беше љубов на прв поглед“

21 септември, 2021
Tom-Ford-i-Richard-Buckley

Познатиот моден новинар, уредник и сопруг на познатиот дизајнер Том Форд, Ричард Бакли, почина на 72 -годишна возраст.

Ова го потврдија портпаролите на дизајнерот и тие посочија дека Ричард починал мирно дома во Лос Анџелес. До него беа Том и нивниот син Александар Џон кој гo добија со помош на сурогат мајка.

Двојката се запозна во 1986 година на модна ревија, а се венчаа во 2014 година.

Tom Ford i Richard Buckley

Том честопати изјавуваше дека знае веднаш дека ќе го помине остатокот од животот со својоѕ сопруг. „Забележав некој сивокос човек да ме гледа со неговите прекрасни сини очи. Ме исплаши затоа што ја видов целата моја иднина во него“, рече тој во интервјуто.

Бакли беше моден новинар кој ја започна својата кариера во списанието Њујорк и продолжи со публикации во кои беа вклучени Women’s Wear Daily и Vanity Fair. Тој беше уредник на списанието „Мирабела“, соработник на италијанскиот „Vogue “ и главен уредник на „Vogue Hommes International“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris