ПОЧНЕТЕ ДА ПРАКТИКУВАТЕ НОВИ ПОЗИ Внесете го духот на Франција во креветот

11 февруари, 2021
stock-photo-boyfriend-and-girlfriend-going-to-bedroom-after-shower-1042177276_1000x0

Ќе ве воодушеви позата која е многу популарна во оваа земја.

Многу парови практикуваат разни пози, а сексуалните терапевти се согласуваат дека разновидноста е добра, па зошто да не додадете дополнителна забава во вашиот кревет и да ја зачините со играње улоги или странски акцент? Една од омилените пози во Италија и Франција е слон – жената лежи на стомак, карлицата е подигната така што перницата е под долниот дел на стомакот, а колковите ѝ се во воздухот.

Партнерот е позади, потпрен на нозе на партнерката и се држи до неа, така што торзото ќе остане во воздухот. Позата овозможува поголема романса бидејќи телата на партнерите се поблиску и можат да разменуваат бакнежи, додека перницата под жената обезбедува подобра стимулација на Г-точката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris