Под сомнение за индустриска шпионажа: Уапсени Русин и двајца Литванци во Бугарија

8 октомври, 2021
Bg-policija

Бугарската полиција уапси Русин и двајца државјани на Литванија под сомнение за индустриска шпионажа, соопшти денеска регионалната полиција на Стара Загора.

Како што се наведува, литванските државјани на возраст од 24 и 59 години и 60-годишен руски државјанин работеле во воената фабрика „Арсенал“. Уапсени се на границата со Грција, откако полицијата била информирана дека одредени производи и документи исчезнале од фабриката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris