ПОДГОТВУВААТ ЖАЛБА Протекоа фотографии од Кардашијан без фотошоп (ФОТО)

6 април, 2021
87682802_495408507805356_2527672821106201329_n

Семејството Кардашијан често е мета на негативни коментари, а со години се шушкаше дека сестрите се големи обожаватели на разни програми за стеснување на струкот, зголемување на задникот, пеглање на лицето … Иако тие отворено зборуваа за естетските корекции на нивното тело и лице. Ова е докажано со бројни нефотошопирани фотографии кои „протекоа“, а кои, судејќи според коментарите, немаат никаква врска со реалноста.

Токму тоа се случи. Клои Кардашијан во моментов минува низ вистинска драма, а нејзиниот тим напорно работи на отстранување на фотографијата што се појави на американски портал. Станува збор за фотографија на ријалити sвездата која позира во костим за капење, а луѓето од нејзиниот тим тврдат дека фотографијата не е обработена.

„Клои изгледа прекрасно, но во доменот на авторските права е дека лицето на фотографијата не сака ништо да биде објавено и сака да го отстрани. Фотографијата е направена за време на приватен семеен собир и е објавена на социјалните мрежи без дозвола. Објавено е по грешка, без овластување, од еден од асистентите “, рече Трејси Ромулус, директор за маркетинг и откри дека адвокатите ја подготвувале тужбата.

Но, за некои верни фанови, оваа приказна е сомнителна. И додека некои коментираат како Клои изгледа прекрасно без фотошоп, други коментираат како тоа е маркетинг трик. „Кој воопшто им верува? Како случајно протечена фотографија без фотошоп каде Клои изгледа совршено. На кого ја продавате маглата? “, Се само некои од коментарите под фотографијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris