Покажете му ги овие 10 трикови на вашето момче за тој да стане совршен љубовник!

17 октомври, 2021
ljubov

Мажите често мислат дека се богови во кревет, особено кога нивниот перформанс не е ниту близу до  она што го сонуваат жените кога станува збор за водење љубов.Дури и ако добијат некои критики или совети од партнерот, тие не секогаш се обидуваат да го усвојат.

Како и да е, не е сè изгубено, затоа што ако ги научи овие 10 основни работи, ќе стане совршен љубовник.

1. Предиграта треба да биде задолжителна секогаш!

2. Со градите можат да се забавуваат на најразлични начини! Тие не треба само да ги грабнат и да ги стискаат со нивните раце.

3. Сексот е физичка, но не и спортска активност. Ова значи дека без оглед на фактот дека тие се во добра форма, нема потреба да ја демонстрираат целата своја сила и издржливост за време на сексот. Лудо брзото темпо и жесток интензитет не се гаранција за засилено уживање. Тие можат да бидат, но тоа веќе бара многу повисоко ниво на љубовни вештини.

4. Ако тој прави нешто што очигледно работи, тој не треба да престане. Ако, на пример, маж орално задоволува жена и гледа дека таа ужива во тоа, зошто тој да застане и да започне со нешто друго?

5. Сите сакаат орален секс. И мажи и жени, без исклучок.

6. Да се ​​биде потчинет во сексот не е нужно лоша работа. Ако жената ја преземе контролата, а мажот ги почитува нејзините желби и заповеди, тој не е лош туку дечко што ја задоволува својата девојка.

7. Постојат повеќе од три сексуални пози. Сосема е во ред да имате фаворити и да се потпрете на некои што никогаш нема да ве разочарат, но бесцелно е никогаш да не дадете шанса на стотици други пози.

8. Преземањето на контрола е секси. Милиони жени ширум светот полудеа за „Педесет нијанси сиво“ со причина.

9. Клиторисот е чувствителна работа. И, иако секоја жена има различни мислења, повеќето ќе се согласат дека лесните допири се попријатни и поинтензивни од грубата стимулација и стискање врз него. Клиторисот е толку чувствителен што дури и најнежните допири се доволни за да “полуди” жената.

10. Потребна е покана за согласност за анален секс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris