Поза 69: Еве пет начини како да ја направите уште подобра и повозбудлива

16 декември, 2021
zavodjenje_ljubav_romantika_seks_pexels

Позата 69 е една од позите за орален секс, можеби најпопуларна меѓу паровите, во која едниот партнер лежи на грб, а другиот е над него, но со свртена глава во спротивна насока.

Многу парови ја обожаваат оваа Камасутра поза затоа што им овозможува истовремено да обезбедат и да добиваат стимулација. Ако сте еден од нив, еве неколку совети што ќе го направат уште повозбудлив.

1. Забавувајте се

Не ја доживувајте оваа поза како обврска и двајцата да доживеат оргазам истовремено. Ние не живееме во филмски свет и не го очекуваме тоа, на крајот на краиштата ако делуваше на таа цел, сексот ќе станеше премногу рационален и механички. Напротив, тој мора да биде страствен, полн со импровизација и тотално опуштен. Значи, првото правило на поза 69 е: да се забавувате.

2. Користете ги и рацете

Покрај јазикот и усните, користете ги прстите за да го зголемите задоволството за себе и за вашиот партнер. Истражете ги неговите ерогени зони, галете ги тестисите и перинеумот и охрабрете го да ве допре и вас: на пример, додека нежно ви го лиже клиторисот, може да започне да ја стимулира Г-точката со прстите.

3. Вклучете вибратор во играта

За да ја претворите оваа поза во нешто ново, можете да побарате од вашиот партнер да ве стимулира со вибратор, не само со јазик. На тој начин чувството ќе биде поинтензивно, а оргазмот посилен.

4. Играјте си

Не дозволувајте оваа поза да стане нешто монотоно. Ги менувате позициите така што сте малку под него, и малку над неа, така што малку ќе ја забавите стимулацијата и потоа забрзувате, ќе ја доведете скоро до кулминација, а потоа застанете… кратко истражете и играјте едни со други.

5. Не фокусирајте се само на оргазмот

Она што ја прави поза 69 уникатна е дека сексот може да трае онолку долго колку што сакате. Не се натпреварувајте кој на кого ќе му пружи повеќе задоволство или ќе им дозволи порано да доживеат оргазам. Затоа, не размислувајте премногу за оргазмот: ќе видите дека задоволството ќе биде поголемо и дека оргазмот подоцна ќе биде уште поимпресивен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber