ПРЕДАВСТВО НА КАЛИЦА ВРЕДНО ЗАТВОР: Драма во кралскиот двор

9 јануари, 2021
profimedia-0358382588

Никој не се надеваше на ова

Самата Бакингемска палата е доста голема. Тоа е место што е повеќе од местото каде што живее кралицата секој ден, и каде се одржуваат повеќето кралски функции. Со сето она што го вклучува овој дворец, сепак е најпозната по своите домаќини. Сепак, она што многумина го забораваат е фактот дека за ова семејство се грижат голем број луѓе – од батлери до декоратори и супервизори. Заедно со добрата плата што ја нуди кралицата, со оваа работа доаѓаат и многу жртви, но и чување тајни. Ова е причината зошто ретко ќе слушате детали од дворецот, барем од вработените кои моментално работат на дворецот. Сепак, секогаш постои личност што ги крши правилата. Еден од нив е 37-годишниот Адам Канто кој доби осум месеци затвор за кражба.

Сега вработен во Бакингемската палата е осуден на затвор во лондонскиот суд откако призна дека украл голем број предмети од кралското домаќинство и продал некои од нив на eBay. Според извештаите на британските медиуми, кражбите се случиле во периодот од ноември 2019 година до август 2020 година. Според обвинителството, предметите вределе помеѓу 13.000 фунти и 135.200 фунти.

Целата приказна започна кога полицијата најде дел од украдените предмети во неговата соба во Royal Mew, каде што живеат вработените. Меѓу нив беа потпишаните официјални фотографии на принцот Хари, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, како и албум со фотографии од кралскиот банкет по повод посетата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Тој украл вкупно 77 предмети од продавницата, која е дел од палатата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris