ПРЕСМЕТАЈТЕ ЈА ЉУБОВНАТА СУДБИНА: Вашиот број заснован на името и презимето ОТКРИВА СЕ!

7 февруари, 2021
115285_people-2589047-1920_f

Ништо не е случајно, името ја одредува нашата судбина!

Ако сакате да знаете каква судбина „добивте“ заедно со вашето име и презиме според нумерологијата, додадете ги нумеричките вредности на секоја буква од името и презимето според табелата подолу:

Ваш љубовен број

Табела:

А1
Б2
В3
Г4
Д5
Ѓ6
Е7
Ж8
З9
Ѕ1
И2
Ј3
К4
Л5
Љ6
М7
Н8
Њ9
О1
П2
Р3
С4
Т5
Ќ6
У7
Ф8
Х9
Ц1
Ч2
Џ3
Ш4

Пример: Ана Митиќ = 1 + 8 + 1 + 7 + 2 + 5 + 2 + 6 = 32

3 + 2 = 5

Број 1

Луѓето со овој број ја засноваат својата љубов врз рационалноста и силната интелектуална основа. Тие се одлични индивидуалисти, имаат различни интереси. Многу е тешко да се задоволат. Очекувањето на покорност и послушност им предизвикува одбивност и агресија. Ако сакате врската или бракот со таква личност да успее, мора да донесете што е можно повеќе новости, бидејќи тие се подготвени за неверство во моментите на досада или кога ќе почувствуваат дека им е загрозена слободата.

Број 2

Тие се многу пребирливи во изборот на партнер. Сакаат паметни и практични луѓе, интелигентни и способни. Тие се материјалисти и со задоволство ќе изберат личност која може да им обезбеди удобен живот. Благи се по природа и скоро е невозможно да се карате со нив. Ако тие искрено ве сакаат, тогаш се многу верни.

Број 3

Пред сè, овие луѓе сакаат вистинско и искрено пријателство. Само кога ќе го почувствуваат тоа, влегуваат во љубовна или брачна врска. Тие често велат „другари“ за своите љубови. Нивната љубов се заснова на почит и целосна доверба во саканата личност. Ги решаваат сите проблеми преку отворени и искрени разговори.

Број 4

Тие сакаат долги и стабилни врски. Сакаат брак и се венчаат многу рано. Но, често прават грешки при изборот на партнер. Во љубовта, се незамисливи, па дури и малку досадни за луѓето кои се активни и разноврсни. За нив мирниот живот и стабилната врска се единствената животна цел. Тогаш се верни, послушни и подготвени за каков било компромис, само за да ја одржат врската во границите на конвенционалноста.

Број 5

Љубовта кон животот е нивната најискрена желба. Тие го почитуваат семејството и бракот. Секоја лага влијае длабоко на нив и тешко е да се опорават од нив. Тогаш им треба сила да влезат во нова врска. Единствената вистинска смисла на животот за нив е постоењето на љубов. Кога ја немаат, како да не живеат.

Број 6

Тие се двоумат и се склони кон промени. Не се за трајна и долгорочна врска. Постојано бараат партнер. Тие се чувствителни и нежни. Но, ако ја крунисаат врската со брак, не се искрено среќни и задоволни, бидејќи и тогаш бараат други врски. Вистинска љубов и цврст брак може да се постигнат само во подоцнежните години.

Број 7

Нивните животи се исполнети со бројни љубовни врски. Тие уживаат во авантури и флертувања. Дури и повеќе бракови не им се непознати. Навикнати се на многу разделби, но и нови состаноци. Сметаат дека сето ова е нормално и пожелно. Приоѓаат кон животот и сакаат многу активно и постојано бараат нови партнери.

Број 8

Овој број ги симболизира промените и патувањата. Нивниот љубовен живот е немирен. Имаат многу љубовни врски и можно е да имаат повеќе бракови. Желбата за разновидност и постојаното одложување на сериозни животни проблеми е присутна во текот на целиот живот. Тие одлучуваат за подолга врска по триесет години.

Број 9

Овие луѓе имаат тенденција да имаат врска со постар партнер во нивната младост, додека во некои посериозни години тие исто така можат да бидат привлечени од помлади луѓе. Тие секогаш се во некои противречности, ништо не е типично за нив. Честопати доживуваат разочарувања, но тоа не остава лош белег врз нив, тие продолжуваат да бараат нови врски и возбуда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber