Преубавата Пенелопе Круз го прослави својот 47-ми роденден; А еве како изгледала на самиот почеток на нејзината кариера (ФОТО)

29 април, 2021
1452175

Заносната актерка која ја паметиме по улогите во многу филмови на Педро Алмодовар, како и во холивудските блокбастери како „Бандидас“, „Белиот прав“, „Мандолина на капетан Корели“, „Небо во боја на ванила“ или „Вики Кристина Барселона“ е скоро 30 години во светот на филмот.

Шпанката со невообичаена убавина ја одигра својата прва улога во филмот „Хем Хем“ кога имаше 17 години, во кој глумеше со Хавиер Бардем, со кого влезе во врска и брак многу години подоцна.

Убавата бринета, сите се согласуваат, не се сменила многу откако започна нејзината кариера кога се истакна во бројни филмови на Педро Алмодовар чија е долгогодишна муза.

Убавицата, родена на 28 април 1974 година, продолжи да игра голем број успешни улоги во Холивуд, освојувајќи Оскар за споредна улога во реномираниот филм на Вуди Ален, „Вики Кристина Барселона“.

Пенелопе која само што го прослави својот 47-ми роденден вчера, а во својата петта деценија предизвикува воодушевувачки погледи каде и да се појави.

Не експериментираше многу со фризури, па најмногу се држеше до својата природна темно кафеава боја, која ќе ја освежуваше понекогаш со дискретни прамени, а најчесто косата ја носеше во различни варијанти.

Дури неодамна се осмели да ја промени, па ја скрати својата долга коса во тренди боб, за што доби бројни комплименти.

Таа е приврзаник на покласичната шминка, со акцент на очите и веѓите, а оваа самоодрекувачка актерка која го крие приватниот живот од медиумите е секогаш меѓу најзначајните гости на црвениот тепих.

Пенелопе и Хавиер се венчаа во 2010 година на Бахамите, и се горди родители на две деца, синот Лео кој е роден во 2011 година и ќерката Луна која е родена во 2013 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris