ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ТРЕБАЛО ДА СЕ ВИКА ПОИНАКУ: Дијана го спречила Чарлс да му го даде ОВА ИМЕ на ПРИНЦОТ, а договорот со Камила е КРИВ ЗА СЕ?!

7 октомври, 2021
2234193_profimedia0523440901_ls

Принцот Вилијам наводно требал да добие друго име, но принцезата Дијана успеала да го истера своето, и покрај инсистирањето на Чарлс.

Имено, бракот на Чарлс и Дијана не бил на стабилни нозе, а една од главните причини е што тој сите тие години бил вљубен во сегашната сопруга Камила Паркер.

Дијана ги слушнала неколку пати кога разговарале по телефон и наводно се пожалила на самата кралица Елизабета за однесувањето на нејзиниот син. Меѓутоа, кога Дијана била бремена со Вилијам, Чарлс по секоја цена сакал да го именува својот син Артур.

Princ Vilijam

Еден од авторите на кралската биографија, Роберт Лејси, за списанието „Пипл“ изјави дека Дијана сакала помалку робусно име за својот син. Меѓутоа, една од главните причини била наводно дека Чарлс еднаш и рекол на Камила дека би сакал да има деца со неа, како и дека би го именувал синот Артур. Се тврди дека Дијана го слушнала тоа, па затоа не било во прашање да го користат тоа име за нивното првороденче.

princ Vilijam

„Таа со сите сили инсистираше да биде Вилијам, иако никогаш не му откри дека знае за неговиот разговор со Камила“, додаде Роберт. Средното име на Вилијам е Филип по сега починатиот принц Филип и Луис по лордот Луис Маунтбатен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris