Разбијте ја монотонијата за припремата на пилешко месо! Оваа крцкава варијанта може да стане вашата нова страст!

18 јануари, 2021
pileshki-prsti-vo-rerna

Крцкави пилешки гради!

Состојки:

  • 3 парчиња пилешки гради со средна големина
  • 2 белки
  • 1 чаша бадеми
  • ¼ чашa рендан пармезан
  • 1 лажичка мајчина душица
  • 2 лажички оригано
  • 1 лажичка сол

Подготовка: Загрејте ја рерната на 170 степени. Промешајте го ориганото, пармезанот, солта и мајчината душица додека сè не се соедини добро. Ставете го пилешкото на едната чинија, белките во плиток сад, а мешавината од бадеми на другата чинија. Пилешките парчиња лесно превртете ги во белките, а потоа во смесата со бадеми, па наредете ги на плех покриен со хартија за печење. Печете околу триесет минути.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris