Решете го овој краток тест и откријте каква е вистинската страна на вашата ЛИЧНОСТ

1 октомври, 2021
369204_x2_f

Ќе ви се најде за понатамошна работа на себе

Постојат различни тестови за личноста.

И секој ќе ви помогне да научите нешто за себе.

Еден од најинтересните го состави Зигмунд Фројд.

Решајте го и запознајте се подобро, а може да послужи и како упатство за понатамошна работа на себе.

Овој тест ќе ја открие не само убавата страна, туку и мислите.

Правила

Треба да одговорите на неколку прашања. Не размислувајте премногу долго и одговорете искрено, на начинот на кој се чувствувате. Не гледајте ги резултатите и запишете ги вашите одговори.

Прашања

1. Гледате во морето (првото чувство, може да ги затворите очите ()

2. Одите низ шума и гледате под вашите нозе (како се чувствувате? Времето на одговор не е повеќе од 30 секунди)

3. Гледате лет на галеби (како се чувствувате?)

4. Гледате стадо коњи (напишете прво како се чувствувате, не размислувајте долго)

5. Во пустината, гледате ѕид со мал отвор, зад кој стои оаза (во овој случај, вашите постапки се потребни, не размислувајте, пишувајте што ќе направите)

6. Повторно пустина. Уморни сте од долгиот пат. Гледате сад со вода (што правите? Можеби е банално, но напишете го одговорот на хартија)

7. Изгубени сте во шума. Веќе се стемнува. Гледате куќа со осветлен прозорец (што правите? Напишете)

8. Вие сте во магла (вашите постапки? Како ќе се однесувате, пишувате)

Резултатите

1. Вашиот став кон животот, емоциите, чувствата.

2. Како се чувствувате во вашето семејство.

3. Вашиот став кон жените.

4. Вашата врска со мажите.

5. Вашата основна животна стратегија, цел. Како ги решавате вашите проблеми.

6. Вашиот сексуален живот. Избор на партнер.

7. Вашата подготвеност за брак.

8. Вашиот став кон смртта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris