Ретрограден Меркур носи вести кои долго ги чекаме, нѐ чека пресвртница во љубовта за викендот!

2 февруари, 2021
girl-48986961920-830x0

Астрологот Јасмина Мрдаj предвидува што нѐ чека до крајот на неделата


Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот Девица, кој ветува недела во која ќе се справиме со рутината, секојдневниот живот, обврските и здравјето. Друга тема е партнерството оваа недела и финансиската состојба.

Во среда очекувајте многу комуникација, особено во врска со финансиите. Веројатно ќе сфатите дека ви требаат повеќе пари или дека сте потрошиле повеќе отколку што имате. Ќе биде присутно незадоволство преку полето на пари или врски.

Во четврток, воздржете се од љубоморни сцени и изливи на бес. Ќе имате можност да почувствувате наплив на непријатни емоции низ различни ситуации и односи што ќе го предизвикаат тоа кај вас. Бидете свесни за вашите емоции, бидете присутни и држете се подалеку од агресијата и агресивните луѓе. Страстите се силно нагласени, што може да резултира со манипулации и убедување. Некој ќе се обиде да ви наметне нешто или вие ќе им го сторите тоа на другите.

Петок е ден кога треба да ја активирате убавината, инспирацијата и визијата. Разбудете ги убавите емоции во себе и другите активирајќи го чувството на задоволство и уживање и со тоа инспирирајте ги другите да го следат вашиот пример.

Викендот е резервиран за пресвртни точки во емотивните односи.

Во саботата, Венера се среќава со Сатурн, што носи формализирање на врска или брак, враќање на кармичките партнери од минатото и средби со луѓе кои ви презентираат одлична лекција. Односите што сега се воспоставуваат може да бидат долготрајни, но плетени со обврска или должност. Исто така, овој аспект носи односи што се со одредени пречки, просторни или возрасни разлики. Овој ден, некој може да ви наметне чувство на вина и одговорност.

Во недела, Венера формира плоштад кон Уран, што носи турбуленции во партнерството, потреба да се излезе од врска или брак и да се добие слобода. Ако некој или нешто ве ограничува, тоа ќе предизвика голем бунт кај вас и потреба да се ослободите од воздржаност. Истиот аспект го носи љубовта што се раѓа под невообичаени или непријатни околности или со најмалку очекуваната личност. Некои пријателства можат да прераснат во нешто повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris