РЕТРОГРАДНИОТ ПЛУТОН НОСИ ПРОБЛЕМИ: Овие ТРИ ЗНАЦИ најсилно ќе го почувствуваат неговото негативно влијание!

29 април, 2021
shutterstock_1892284849_1

Внимавајте во наредните денови…

Плутон е најјаката сила на доброто и лошото, тој е поврзан со крајностите во чувствата, ставовите, однесувањето – депресија, фрустрација и горчина, опсесивна желба за моќ поради несигурност и страв од загуба и најсурови дела за постигнување на сопствените цели .

Тој владее со смртта, промените и транзициите, и е една од најпознатите планети во астрологијата – особено кога се движи ретроградно – само затоа што погрешно го доживуваат.

Неговата задача во вселената е да расчисти и да се ослободи од лошите и трошни работи, луѓе и околности од нашите животи. Тој има способност да види што не можеме, и во процесот на чистење е немилосрден.

Ретроградниот Плутон е познат по враќањето стари ситуации, предизвици, па дури и можности на кои можете да им дадете нова шанса, доколку така изберете. Ќе почувствувате длабоко во душата што е добро, а што лошо за вас според чувствата што ќе ви дојдат кога ќе наидете на одредена ситуација. Ако нешто ви ја одзема моќта и поради тоа се чувствувате безвредно, болно или лошо, време е да се свртите кон другата страна и да престанете да трошите енергија на тоа.

retrogradni Pluton

Секој чекор – дури и најмалата промена – Плутон ќе го забележи и награди. Тој владее со нашата сенка, што значи дека ја знае темната страна на нашата природа што се обидуваме да ја чуваме скриена од светот, нашите стравови и мрачни желби.

Ние сме најранливи под влијание на Плутон затоа што тој се поврзува со нашата вистина, а на некои можеби им е тешко да ја прифатат. Ова објаснува зошто Плутон управува и со манипулациите и измамата бидејќи на некои луѓе им е толку тешко да се справат со реалноста што претпочитаат да носат маска. Повторно, интуицијата ќе ви покаже што е реално, а што лажно, и ако нешто не го промаши нашиот радар, Плутон ќе не заштити и ќе покаже на можна змија скриена во тревата.

Сепак, овој ретрограден Плутон најсилно ќе ги погоди овие три знаци:

Близнаци

За време на ретроградниот период на Плутон, тие мора да ги избегнуваат сите напори и да не ги ризикуваат своите кариери. Дури и ако се чини дека целта ги оправдува средствата.

muškarac

Рак

Претставниците на овој знак ќе бидат еден вид магнет за несреќа. Ако е можно, избегнувајте возење до 10 јуни.

vožnja

Вага

Ретроградниот Плутон ќе биде особено опасен за овој хороскопски знак. Вагите мора да научат да кажат „не“, во спротивно ќе има големи проблеми. Задолжително ослободете се од отровните луѓе!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris