РУСКИ АСТРОЛОГ СО ПРОГНОЗА ЗА 2021 година Водолијата добива одлични шанси за живот, многу знаци ќе се чувствуваат подобро, а за некои ќе падне целиот товар на Универзумот

2 јануари, 2021
135216285_4081503948550514_4225126238838682932_n_1000x0

За неколку хороскопски знаци, 2021 година може да биде напорна година. На еден или друг начин, сè ќе зависи од тоа како човекот ќе одлучи за својата судбина.

Првиот знак што е во епицентарот на бурните настани е Водолијата. Според зборовите на познатиот руски астролог Лили jубимова, во овој знак влегуваат две планети одеднаш – Јупитер и Сатурн, што ќе создаде големо поле на активност, пред сè поврзано со работата и кариерата. Ова е добро време за припадниците на овој знак да размислат за проширување на семејството или просторот за живеење.

“Сатурн ќе направи на веселите и несериозни Водолии сериозно да го сфатат животот. Оваа година ќе им обезбеди нови можности, но, од друга страна, нема да толерира несериозен став”, рече таа во интервју за руска телевизија.

Лили ја предупреди Водолијата дека среќата не е вечна. Ако не успеат добро оваа година, можеби ќе жалат подоцна. За една година, сите придобивки што ќе ги добијат можат да се претворат во проблеми уште во 2022 година.

На Вагите им претстои многу успешен период. Претставниците на овој знак можат да доживеат сериозни проблеми во сите области на животот, но доста благи. Според jубимова, следната година е добро време за Вагите кои сакаат да стапат во брак, да купат недвижнини, да сменат работа или да започнат свој бизнис.

Среќата ги чека Близнаците и во новата година. Главната задача на претставниците на овој знак е да соберат сили во првата половина на годината, особено ако планираат глобални трансформации во областа на кариерата или семејството. Астрологот советува да ги направите сите овие промени најдоцна до средината на јули 2021 година.

Стрелците ќе бидат релативни фаворити на Зодијакот во 2021 година.

“Годината на металното бафало според кинескиот хороскоп ќе им даде многу среќни можности. Но, ова е таква среќа што треба да можете да ја фатите. Може да биде неочекуван повик со предлог. Треба да бидете внимателни сами. Стрелците се шегуваат сами со себе. “Значи, ќе им биде лесно. Ќе има многу работа, многу активности, службени патувања. Годината е особено успешна за оние Стрелци кои планираат да се преселат”, рече Лили.

Овенот ќе пројде малку потешко. Астрологот ги советува да сметаат на својата сила, да ги слушаат советите на старешините и да се однесуваат според принципот на трипати поголема мерка, еднаш на исечокот.

Оваа година ќе биде интензивна за Лавовите. Jубимова вели дека претставниците на овој знак ќе треба да изберат и да донесат тешки одлуки по цена да жртвуваат нешто.

За Бикот, може да се активираат карактеристики како алчност и страшен конзервативизам. Астрологот советува да не се донесуваат избрзани одлуки во првата половина на годината. Тие можат да имаат непредвидени трошоци во текот на целата година.

Скорпиите оваа година можат да бидат конфликтни, со многу напорна работа. Не преценувајте ја својата сила и кажете не на време. Ако не го сторат тоа, Скорпиите дури можат да се разболат од прекумерна работа, предупредува jубимова.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris