Сѐ УШТЕ ЧЕКА ОДОБРУВАЊЕ! Новак Ѓоковиќ бара премногу?

23 јануари, 2021
profimedia-0584126170

Одложувања, одложувања …

Бидејќи првиот Grand Slam турнир оваа година – Australian Open во Мелбурн – е одложен за 8 февруари поради пандемијата на коронавирусот, светскиот број еден тенисер, Новак Ѓоковиќ е во карантин во хотел веќе 14 дена. Затоа, тој испрати список со барања до организаторите и побара опрема за тренинг и пристојна храна да биде достапна во сите простории, сака да го намали бројот на денови на самоизолација за 72 играчи и да изврши повеќе тестови за да потврди дека тие се негативни, да се состанат со тренерот ако и двајцата го поминале PCR тестот и преместување на поголем број играчи во приватни куќи со тениско игралиште.

Неговите предлози не наидоа на одобрување од новинарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris