„Се обидов да го најдам својот мир, ДА СЕ ВРАТАМ НА СЕБЕ“ Дино Мерлин искрено за еден детал од животот за кој досега не зборувал

2 јануари, 2021
Capture

Дино Мерлин вели дека за време на едно патување сфатил дека не може да биде сам, но дека по тој повод добил и инспирација за нова песна.

Dino Merlin i Senidah

Славниот пејач ја напиша новата песна „Дојди“, која ја отпеа во дует со Сенида и ја претстави на 31 декември 2020 година, во, како што вели, една од пресвртниците во неговиот живот.

  • После долга и исцрпувачка турнеја „Хотел Национал“, се обидов повторно да го пронајдам својот мир, одмор од светот и луѓето, па решив да отпатувам во голем град каде, бегајќи од сè, се обидов да се вратам на себе, само за да научам дека не можам да бидам сам – објаснува Дино Мерлин и додава:
  • Така се создадени првите стихови од оваа песна, а Сенида беше совршен партнер за овој дует, како ехо и втор глас, второто „Дојди“ – вели одличниот сараевски кантавтор.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber