НОВИ ТРЕНДОВИ ВО ИСХРАНАТА: Еве што не чека во 2021 година кога станува збор за ХРАНА

2 јануари, 2021
Capture-696x457

Факт е дека моравме да се прилагодиме и драстично да ги промениме нашите навики, или можеби сепак се враќаме на одамна заборавените. Нашите приоритети исто така се променија, станавме посвесни за нашето здравје, што ние, рака на срце, честопати го земавме здраво за готово, пишува порталот Убавина и здравје.

Оваа предизвикувачка година заврши и тука се трендовите во исхраната што може да преовладат во следната година, 2021 година.

Диета за зајакнување на имунитетот

Оваа година ни покажа дека здравјето е променлива категорија и никој не е отпорен на коронавирусот, и зависи од имунитетот на секоја индивидуа како телото ќе се справи со тоа. Затоа, во наредната година, луѓето ќе посветат поголемо внимание на изборот на храна што има влијание врз општото здравје.

Набавка од локални продавачи

Продавниците, тезгите и фармите од кои ќе се снабдуваме со докажан квалитет од домашни производи, би можеле да доживеат експанзија во 2021 година. Локално одгледуваната храна привлекува се повеќе внимание во последните неколку години, а во ковид годината станавме уште посвесни за нејзината важност.

Оброци во кругот на семејството

Пандемијата нè потсети на малку заборавениот обичај на постарите генерации. Заедничките оброци и готвењето за целото семејство ќе останат на сила во 2021 година. Ова е позитивен тренд, бидејќи најавува враќање на здравите навики. Храната што самите ја подготвуваме е секогаш поздрава опција.

Оброци за готовина

Ние градиме уште еден одличен тренд што започна оваа година, а ќе биде уште помасовен следната година. Кутии со храна што ги подготвувавме дома, ќе бидат се почеста глетка на канцелариските маси, а нутриционистите со нетрпение го очекуваат тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber