Старата љубов не се заборава или се работи за нешто друго? Еве зошто повеќето ги изневеруваат своите сегашни со поранешните партнери

2 јануари, 2021
par-prevara-varanje-ljubav-1536x1024

Измамата никогаш не е добра работа.

Растурање на брачна монотонија, недостаток на љубов… без оглед на причината за тоа, некои истражувања покажаа дека оние што изневеруваат, тоа најчесто го прават со поранешни партнери.


Ова беше особено изразено за време на карантинот, но и сега, имајќи предвид дека пандемијата сè уште трае.

Истражувањата покажаа дека паровите се впуштаат во неверство како резултат на „заглавеноста“ во животот. Особено сега кога многу работи од дома и социјалната интеракција се сведени на минимум. Студиите откриваат дека дури 13 проценти од луѓето во посветени врски признале дека контактирале со нивниот поранешен партнер за време на пандемија.

Комбинацијата на зголемен стрес и несигурност како резултат на глобалната пандемија, која се судира со чувството на досада и стагнација, доведе до тоа луѓето кои сакаат да ја разбијат монотонијата на брачно партнерство, да влезат во нелегална афера.

Поранешните мисли можат да не вратат во времето кога бевме помлади и се чувствувавме послободни, тврдат психолозите. Луѓето можат да бараат врски со поранешните партнери затоа што имаат одреден степен на безбедност со нив. Исто така, тие добро нè познаваат и ние се чувствуваме безбедно со нив. Значи, кога не сме среќни во нова врска, лесно е да се заборави што предизвика прекинување на врската со претходната и продолжуваме со неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber