Се скараа фолкерките Сани и Сања Барбика: „Дали си ги изми забите пред да го спомнува моето име…?“

23 април, 2021
SANI I SANJA

Корона пандемијата го запре светот, ама не ги запре навиките на луѓето. Ковид – 19 ја запре музиката, ја „замрзна“ естрадата паркирајќи ја во лер заради неможноста да се настапува пред публика, но тоа не ги запре естрадните уметници „чат-пат“ да имаат по некaква активност. Дали импровизирани онлајн настапи од дома,  снимања нови песни во музичките студија или гостувања и снимања емисии за разни продукции и телевизии, сеедно… Колку – толку, естрадата, особено онаа од фолкот, „мрда“, покажувајќи знаци на живот, та биле тие и „на апарати“…

Преземено од mkvesti.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris