Се снима филм за животот на Аца Лукас, а главната женска улога и се нуди на неговата поранешна сопруга!

20 јануари, 2021
aca-lukas-foto-nikola-tomic-9-460x0

– Што се однесува до ликот на Аца Лукас, интересен би бил младиот актер Владимир Ковачевиќ. Би можел верно да го игра Лукас, само ако Аца одлучи така – објасни Саша Мирковиќ.

Животната приказна на Аца Лукас (52) наскоро треба да биде преточена во филм, а почетокот на снимањето е планиран за крајот на оваа година.

Новинарот и писател Вања Булиќ е човек на кој му е доверено работење на сценариото и подготовка на материјалот, сè уште не е познато кој ќе го игра Лукас, додека главната улога и беше понудена на неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ. Таа треба да игра сама, а покрај филмот, тимот има идеја да направи серијал за Лукас.

– Животот на Лукас е толку интересен, необичен и бурен, што е многу тешко да се постави за два или три часа, така што се планира филмот да ги вклучува само најинтересните сегменти од неговиот лик и дело, додека серијата ќе биде прикажано неговото растење, патот по кој растел, бавењето со рокенрол во групата „Викторија“, настапите на сплавови во 90-тите… – изјави близок извор и истакна дека Лукас ќе биде претставен во филмот точно како што е тој.

Неговата борба со пороци, коцкање, дрога, жени ќе биде верно прикажана… Накратко, филмот и серијата за Лукас ќе бидат токму тоа што Лукас навистина е во неговиот приватен живот. Освен добро сценарио, многу е важно и прашањето кој ќе го игра Лукас, бидејќи тоа е многу голем актерски предизвик. Засега се споменува името на Владимир Ковачевиќ, кој многу добро го имитира и му ги знае сите движења и изрази на лицето – додаде изворот.

Вања Булиќ, кој како долгогодишен новинар и автор на култното шоу „Бисери“ е запознаен со животот на нашата најголема фолк sвезда, сериозно ја сфати својата работа и детално го работи сценариото. Саша Мирковиќ, креаторот на идејата за овој проект, ќе стои зад него со неговата продукциска куќа.

Доколку Соња не ја прифати мојата понуда и продукцијата „Хајп“, тогаш ќе направиме кастинг за нејзиниот лик, а што се однесува до ликот на Аца Лукас, интересен е младиот актер Владимир Ковачевиќ. Би можел верно да го игра Лукас, само ако Аца одлучи така. Што се однесува до самиот проект, тој започна да работи. Ја ангажиравме Вања Булиќ да напише роман што ќе го прикажеме преку серија и филм за животот на Аца Лукас – објасни Мирковиќ

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber