Се збореше дека се во расправија но сега веќе не се?! Северина и Карлеуша ги смирија страстите, ОВА ГИ ПОВРЗУВА!

8 јануари, 2021
870881_screenshot-1-1_ls


Во последните неколку години се зборува за нетолеранцијата помеѓу Северина и Карлеуша. Тоа се смени


Иако пејачката Јелена Карлеуша не сакаше ниту да ја поздрави Северина Којиќ, а таа честопати имаше конфликти со неа. Двете имаат многу заедничко. Тие се регионални sвезди кои имале експлицитни скандали, обете се во брак, исто како да не се, и двете имаат сопруг фудбалер, Северина додуша поранешен сопруг.


Но, да почнеме одново. Не е позната причината поради која Карлеуша започна да ја „не сака“ Северина. Пред четири години и двете гостуваа на концертот на Саша Матиќ во Белград. Во зад сцената Карлеуша не ја поздрави Северина, што го забележаа и камерите на телевизиските екипи. Помина покрај Севе како покрај „Турските гробишта“. Спличанката тогаш се смееше кисело. Потоа, Карлеуша изјави дека не ја препознала Северина.

Поминав, како што велат, ‘тивко’ и без одговор до неа само затоа што не ја препознав. Извини. Нема лоша крв. П.С. поздрав и за Севе и за Кеба – рече тогаш Карлеуша.


Една година подоцна, таа повторно удри по Северина. Таа ги поздрави присутните во Германија со зборовите: „Ви благодарам на сите што дојдовте во толку голем број. Кој не можеше да влезе, слободно одете кај Северина, таму има место ‘.

Имаше повеќе судири, но само од страната на Карлеуша. Севе не одговори на нејзиното повикување. Пред три години Карлеуша погледна наназад на фактот дека на Севе и излегол приватен филм пред 16 години. „Дама не може да биде жена ако снима тврдо порно“, напиша Карлеуша на Твитер, алудирајќи на Северина. Причината за нападот беше тоа што Севе претходно објави дует со МЦ Сајси.

Пред две години, приближно во ова време, Карлеуша се најде во „петицата на Сева“.

Карлеуша тогаш негираше сè, а неколку месеци подоцна, во интервју за една телевизиска станица, ја допре и Северина, која одеднаш почна да ја „сака“.

Дозволете ми да кажам неколку зборови за Северина. Мислам дека воопшто, што се однесува до модата, така што никој не се лути, ќе бидам сурово искрена, но Маја Беровиќ нема што да бара со некој што има многу вкус – започна Карлеуша и продолжи:

Северина е една од ретките жени што навистина знае да носи што и одговара. Да не го носам она што е тренд, туку да го прилагодувам трендот на самата себе, така што се чини дека го наведува тој тренд, а не обратно, и тоа е многу важно за мене. Често сум инспирирана од Инстаграм на Северина. Гледам што би носела.

Карлеуша тогаш откри дека го блокирала дизајнерот Јурај Зигман на Инстаграм бидејќи, како што рече, тој зачнал.

Го блокирав на Инстаграм, морав. Тој стана толку вообразен од кога дојде до Карди Б и другите светски sвезди. Ме заборави. – рече таа.


И додека Карлеуша упорно тврди дека има идила меѓу неа и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, Сева мудро молчи за својот љубовен живот. Спличанката само промовирано негираше дека има нешто повеќе меѓу неа и младиот винар Томислав Воштиниќ освен пријателство, иако го однесе на крстарење минатото лето и го претстави како телохранител.

Понатаму, обете пејачки сè уште се во брак. Сопругот на Карлеуша игра за кинески фудбалски клуб и тие ретко се гледаат, а Игор Којиќ е во Белград и тие воопшто не се гледаат. Кога не е во Белград, тој посетува манастири каде бара душевен мир. Севе и Игор не се виделе, тврдат нивните соседи, од април минатата година, откако пејачката сама се врати од Белград во Загреб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber