СЕ ЗНАЕ КОИ СЕ НАЈСКРИЕНИТЕ ЕРОГЕНИ ЗОНИ НА МАЖИТЕ: Кој би рекол дека вакви работи ги возбудуваат! Жени – ВНИМАНИЕ!

21 април, 2021
887221_profimedia0295558087_ff

Пробајте, ќе се изненадите од реакцијата

Дали знаете колку ерогени зони имаат мажите?

Ајде да го скратиме вашето броење – не им се знае бројот.

Да, секако дека сите можеме да ги наведеме класичните, но треба да знаете дека ги има навистина многу, а понекогаш тоа е многу често индивидуална работа.

Како што објаснува медицината, одредени делови од телото се почувствителни на сексуална стимулација од другите, но кои се клучните тајни места што се предизвикувач за најголема возбуда кај мажите?

Покрај заедничките, сите добро ги познаваме, како што се вратот и лобусите на ушите, има и некои делови од телото за кои веројатно не сте знаеле дека можат да бидат ерогени зони.

Важен дел од еротската мапа се колената, кои се предизвикувач на сексуална возбуда и кај мажите и кај жените, иако, интересно, тие ги немаат потребните нервни завршетоци. Кај мажите, делот над чашката на коленото е особено чувствителен, а бакнежот на ова место делува брзо и силно, додека дури и нежниот допир во таа област може да предизвика свиткување на коленото.

Од друга страна, многу нервни завршетоци може да се најдат во долниот дел на стомакот, па затоа бакнежот во овој дел од телото е секогаш добра идеја. Покрај тоа, иако ушната лобус е често нешто што ми паѓа на ум, мажите исто така реагираат добро на галење и грицкање на ушниот лобус.

Едно од главните „тајни места“ е мозокот. Имено, тој е во состојба да замисли што е незамисливо за многумина и толку многу ја возбудува личноста што може да доживее големо задоволство поради самата помисла на некоја ситуација. Затоа понекогаш е доволно да му шепнете желба или намера во увото и човекот ќе реагира бурно, а телото верно ќе следи.

Последниот дел од телото што веројатно не би се сетиле веднаш се нозете, а сензуална масажа е доволна, дури и ако не ги разбирате правилните техники, за да се случи она што ви паѓа на ум.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris