ШОК-откривање на руските доктори! Змиски отров убива корона вирус, а токсините се покажа како најдобриот лек за Ковид!

16 јануари, 2021
zmija

Руски научници под водство на раководителот на лабораторијата на Институтот за биоорганска хемија на Руската академија на науките, Јуриј Уткин, пронајдоа нов начин за борба против вирусот корона, користејќи ензим кој се наоѓа во отровот на змијата.

Според истражувањето, најефикасниот отров се покажал како резултат на змиите „црни вајпери“, кои имаат моќна вируцидална активност против ковид 19, пренесува Спутник.

Овој вид змија живее главно во југозападна Русија, но и во Украина. Научниците велат дека отровите на овие змии би можеле да станат ветувачка алатка за создавање нови лекови кои се способни да го „нападнат“ вирусот корона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber